RADY AKO SA ROZHODÚŤ
Odbor kachliarstva ponúka viacero systémov klasického vykurovania, záleží čo od daného systému očakávame a pre aký sa chcete rozhodnúť. Sú systémy s rýchlym tepelným nábehom a následne po dohorení ohniska s nízkou až žiadnou akumulačnou schopnosťou. Iné systémy nahrievame 4-5 hodín a následne nám akumulujú teplo 8-24 hodín. Sú systémy, ktoré slúžia iba pre relaxačnú atmosféru, voči spotrebe dreva neekonomické, ale aj opačne, systémy najekonomickejšie voči spotrebe dreva, ktoré rovnako ponúkajú relaxačnú pohodu. Systémy s teplovzdušnými rozvodmi do iných miestností a tie, ktoré dávajú dlhodobé sálavé teplo bez vírenia prachu. Ako sa hovorí: Každá minca má dve strany. Týmto vás oboznámime s výhodami a nevýhodami všetkých známych vykurovacích systémov.
Technické parametre
1.Klasický otvorený krb zo šamotu bez presklených dvierok
Vhodný pre záhradné riešenia.
2.Krb s krbovou vložkou s teplovzdušnými rozvodmi
Tepelná účinnosť rýchla, kontakt s ohňom príjemný, úsporný systém, po dohorení ohňa neúčinný Pozor spôsobuje vírenie a prašnosť v ovzduší. Taktiež cez teplovzdušné kanály sa prenášajú zvukové mosty. Nemá akumulačnú schopnosť.
3.Krb s krbovou vložkou a akumulačnou obstavbou doplnenou teplovzdušným systémom:
Zariadenie, ktoré je podobné Krbu s krbovou vložkou s teplovzdušnými rozvodmi avšak len s predĺženou akumulačnou schopnosťou.
4.Teplovzdušné krby s krbovou vložkou so zabudovaným vodným ohrevom prepojeným na centrálnu kotolňu- ako dotujúci systém
Sú bežne zaužívané, účinné, len bez vyžarovania tepla po vyhasnutí ohňa.
5 Sporáky určené na tepelnú úpravu jedál
Akumulačná schopnosť malá, teplovzdušné rozvody nie sú zvyklosťou. Vodný vykurovací systém výrazne znižuje výkon pri varení.
6.Ľahké pece so sálavým teplom
Sú určené pre rýchly výkon, teda 1 hodina a krátkodobú akumulačnú schopnosť, teda 8 hodín.
7.Hypokaustové akumulačné pece
Sú určené pre neustále vyhrievanie s akumulačnou schopnosťou, len ich povrchová teplota je pomerne nízka a sú málo pružné pri zvyšovaní teploty pri tepelných výkyvoch počasia.
8.Pece-individuálne stavané diela
Pece rozdeľujeme na: Ťažké a Ľahké.
Ľahké pece majú váhu do 800kg, ich akumulačná schopnosť je do 12 hodín po vyhasnutí ohniska.
Ťažké pece sú individuálne stavané diela s hmotnosťou od 800kg a vyššie. Môžu mať presklené dvierka. Je možné zabudovať tepelný vodný výmenník, nemajú kovovú vložku v ohnisku. Ich výhodou je malá spotreba dreva, dlhá akumulačná schopnosť, podľa váhy šamotu osadenom v peci. Bežná akumulačná doba je od 12 do 24 hodín. Maximálna teplota na plášti pece je 70 stupňov a minimálna 40 stupňov. Spotreba dreva je štandardne 15 kg denne. Štartovacia doba po maximálny výkon je 5 hodín. Následne vydávajú príjemné až hodvábne sálavé teplo bez prašnosti ovzdušia. Pokiaľ máte záujem o maximálne úsporné kúrenie s minimálnou spotrebou dreva a maximálnym výkonom, ťažké pece sú tým najvhodnejším riešením.
Slúži pre relaxačnú pohodu – priamy kontakt s ohňom, tepelný výkon približne 30-40%, neúsporný voči množstvu dreva, opatrnosť voči požiaru.

KONTAKT
Spoločnosť: Bruno Kollár – Keramika Bzenica
IČO: 54113547
Sídlo: Bzenica 194, 966 01
Mobil: 0948 405 007 / 0911495450
Email: bruno@kollar.sk
Môžete nás sledovať na: